Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Katyń pamiętamy”

07.04.2022 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Katyń pamiętamy" zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie.

Konkurs był adresowany do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy, a jego koordynatorkami były nauczycielki historii mgr Marzanna Baran i mgr Beata Ptak. Honorowy patronat nad Konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej mającej nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych ze zbrodnią katyńską.

W Konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Staszów: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie, Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Koniemłotach, Zespołu Placówek Oświatowych im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie oraz Zespołu Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Mostkach.

Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli historii, języka polskiego, plastyki i informatyki przy ocenie prac brała pod uwagę: zgodność z tematyką Konkursu, poprawność językową i merytoryczną, walory artystyczne, oryginalność, pomysłowość, dobór treści oraz biegłość w posługiwaniu się narzędziami TIK.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „ Katyń pamiętamy” przedstawiają się następująco:

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko opiekuna ucznia

I.

Piotr Chara

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie

Marzanna Baran

Mateusz Chara

II.

Julia Maj

Zespół Placówek Oświatowych
im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie

Monika Macias

Joanna Szajner

III.

Wiktoria Wiącek

Zespół Placówek Oświatowych -
Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Mostkach

Izabella Arendarska

Maja Irek

Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone w dniu 13.04.2022 r. o godzinie 10.00 w Parku im. A. Bienia w Staszowie.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

11-04-2022, Zbigniew Maruszewski