Ślubowanie Pierwszoklasistów

5 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 9:00 do nowej hali sportowej wkroczyły w pełnej gali uczniowie klasy I a z wychowawczynią Barbarą Dorobek – Skórską, I b z wychowawczynią Beatą Gromniak i klasy I c z wychowawczynią Anną Łokieć oraz nauczycielem wspomagającym Pauliną Reperowską. Uroczystość pasowania uczniów rozpoczęła się wystąpieniem przedstawicieli samorządu uczniowskiego, którzy powitali wszystkich zebranych i skierowali ciepłe słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie wszystkich trzech klas, w obecności Dyrekcji Szkoły i zgromadzonych rodziców, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Ten krótki występ artystyczny był pierwszym egzaminem na ucznia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzieci egzamin pięknie zdały i mogą już zostać przyjęte do braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, powtarzając słowa ślubowania. Tekst ślubowania odczytał wicedyrektor szkoły Rafał Konat, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Obiecali, że będą godnie reprezentować imię szkoły, pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Dyrektor szkoły Dariusz Kubalski poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniał go w prawdziwego ucznia.

Pan dyrektor gratulował uczniom zaprezentowanych umiejętności i życzył sukcesów w nauce. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Beata Gromniak

Foto: StudioNawrocki