Ślubowanie Pierwszoklasistów

10 listopada 2022 r. w dniu Święta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. W podniosłej atmosferze, w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców, zaproszonych gości, przed pocztem sztandarowym, w pięknych biretach i patriotycznej scenerii 74 uczniów klas pierwszych przygotowanych pod kierunkiem wychowawców: klasa I A mgr Monika Socha, klasa I B mgr Edyta Brożyna i klasa I C mgr Gabriela Urbańska złożyło uroczystą przysięgę. Tekst ślubowania odczytał z-ca dyrektora szkoły mgr Rafał Konat. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystego pasowania na uczniów dokonał dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności oraz pokazali gotowość i dojrzałość do podjęcia obowiązków szkolnych. Część artystyczna i oficjalna prowadzona była przez młodzież z klas starszych. Pierwszoklasiści otrzymali również dyplomy i rożki obfitości. Całość tego podniosłego wydarzenia została upamiętniona na zdjęciach grupowych poszczególnych klas wraz z wychowawcami i dyrekcją. Zarówno dyplomy, jak również birety i kokardki narodowe dla wszystkich uczniów zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców. Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców i całej społeczności uczniowskiej. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Gabriela Urbańska

Zdjęcia: StudioNawrocki

Uczniowie klas I a, I b, I c wraz z wychowawcami

Dekoracja do ślubowania