Spotkanie z podróżnikiem

„Przybliżamy ludziom świat” - to motto grupy podróżników z grupy „trzask.pl”, którzy realizują swoje marzenia z dzieciństwa i wyruszają kilka razy w roku w dalekie podróże po całym świecie.

8 marca gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Chachurę, który „ zabrał” uczniów klas I-III w podróż do Amazonii. Podziwialiśmy bardzo obszerny materiał fotograficzny z wyprawy. Towarzyszył mu bogaty materiał słowny, zawierający wiele istotnych danych geograficznych, przyrodniczych i społecznych z tego rejonu, masę ciekawostek i zagadek. Od pana Grzegorza dowiedzieliśmy się o tym, jak ostre są zęby piranii, jak wygląda brazylijska maczeta, jak dzieci spędzają czas w indiańskiej wiosce, co to takiego kauczukowiec i jak przetrwać ulewę w dżungli. Pokaz urozmaicony był rekwizytami przywiezionymi z wyprawy.

Autor: Nina Madyńska-Poniewierka

09-03-2018, Marek Poniewierka