Sprzątamy, nie śmiecimy

W piątek 22 kwietnia br. klasa VI b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Dla Polski”, a patronat objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Około godziny 8:50 uczniowie wraz z wychowawczynią zebrali się pod szkołą, by wyruszyć w stronę Pocieszki. Po drodze szóstoklasiści, wyposażeni w ochronne rękawiczki oraz worki, zbierali z poboczy różnego rodzaju śmieci. Przeważnie były to szklane butelki, plastikowe i papierowe opakowania, zdarzały się części samochodowe. Dużo śmieci było również na terenach zalesionych. Mimo niezbyt dobrej pogody udało się zebrać kilka worków odpadów, które zostały zaniesione na teren wysypiska komunalnego. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni z dobrze wykonanej pracy.

Klasa VIb chciałaby zachęcić wszystkich do sprzątania świata przez cały rok, ponieważ niektóre śmieci, takie jak szklane czy plastikowe butelki, nie ulegają rozkładowi i są zagrożeniem dla ludzi oraz zwierząt.

Emilia Adamus i Nadia Boś
klasa VI b