Staszowska „dwójka” najlepsza w województwie

15 grudnia 2022 roku w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa świętokrzyskiego za rok szkolny 2021/2022. Naszą szkołę reprezentował dyrektor dr Dariusz Kubalski i nauczyciel wychowania fizycznego Bernadeta Wieczorek. Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży realizowane jest poprzez udział w międzyszkolnych zawodach sportowych. Zawody odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci dla uczniów szkół podstawowych klasy I-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy VII-VIII i Licealiada dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła od wielu lat osiąga wysokie miejsca we współzawodnictwie sportowym. W roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzysk Szkolnych Dzieci rocznik 2006 i młodsi zdobyliśmy I miejsce w województwie świętokrzyskim, a w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej miejsce trzecie. Na tegorocznym spotkaniu w Wojewódzkim Domu Kultury dyrektor dr Dariusz Kubalski i nauczyciel wychowania fizycznego Bernadeta Wieczorek odebrali z rąk świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika i prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Alicji Stradomskiej okazały puchar za zajęcie I miejsca w województwie świętokrzyskim we współzawodnictwie sportowym Igrzysk Dzieci za rok szkolny 2021/2022 oraz puchar za zdobycie 4 miejsca w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom reprezentującym szkołę w zawodach sportowych oraz wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego.

Dyrektor dr Dariusz Kubalski

Dyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego w towarzystwie Kuratora Oświaty oraz Przewodniczącej Szkolnego Wojewódzkiego Związku Sportowego

Nagrody dla wyróżnionych szkół

Dyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego z Kuratorem Oświaty