„Sto na sto”

Rok 2018 jest rokiem szczególnym ponieważ 11 listopada obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W całym kraju organizowane są różne uroczystości związane z tym wydarzeniem. Uczniowie klasy III b aktywnie przygotowują się do tej uroczystości. W październiku w ramach realizacji programu „Poznaj swój kraj” uczestniczyli w wycieczce do Krakowa czyli dawnej stolicy Polski. Dzięki informacjom od pani przewodnik dużo dowiedzieli się o tym jak wyglądało życie w starym Krakowie, odwiedzili wiele miejsc związanych ze znanymi postaciami oraz historią naszego kraju. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich wizyta w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu- miejscu spoczynku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas zajęć w szkole uczniowie zdecydowali, że wykonają 100 chorągiewek na 100 lat niepodległości naszego kraju. Przypomnieli również wiadomości o symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie. To była kolejna lekcja patriotyzmu w naszej klasie.

Uczniowie kl. III b

Foto: E. Brożyna