Stypendium Fundacji EFC

Informacja dla uczniów kl. VIII, rodziców/opiekunów oraz wychowawców klas VIII

10. edycja Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC -Szersze horyzonty dla uczniów

Do 17 maja 2020r. uczniowie mogą ubiegać się o stypendium Fundacji EFC. Wyrównanie szans edukacyjnych oraz kształtowanie postaw obywatelskich to główne cele Programu Stypendialnego Horyzonty EFC

Wsparcie dla zdolnych uczniów z rodzin o skromnych dochodach

Jeśli są Państwo nauczycielami w szkole podstawowej, a wśród najstarszych roczników znajdują się uczniowie zdobywający dobre wyniki w nauce oraz wiedzą Państwo, że pochodzą z niezamożnych rodzin i mieszkają w małych miejscowościach, warto polecić im udział w Programie Stypendialnym Horyzonty. Prowadzi go Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. Uczestnikami opiekuje się wykwalifikowana kadra koordynatorów regionalnych. Stypendium obejmuje m.in. wsparcie materialne, tj. pokrycie kosztów:

• mieszkania w bursie,

• wyżywienia,

• wakacji czy ferii,

• uczestnictwa w warsztatach.

Ale to nie wszystko. Ideą programu jest angażowanie stypendystów w działalność społeczną – organizowanie lub wspieranie projektów, pomoc młodszym uczniom. Dzięki działalności Fundacji, co roku młodzi zdolni, niezamożni ludzie:

• osiągają jeszcze lepsze wyniki w nauce,

• opanowują język angielski w stopniu zaawansowanym,

• osiągają równowagę między nauką i rozwojem osobistym,

• stają się bardziej samodzielni i pewni siebie,

• poszerzają swoje perspektywy życiowe, edukacyjne i zawodowe.:

Warunki rekrutacji do programu:

Uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej mogą aplikować do programu wyłącznie za pomocą formularza on-line. Z powodu sytuacji panującej w kraju rekrutacja została przedłużona do 17 maja 2020. Kandydaci ubiegający się o stypendium powinni:

• kontynuować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC (lista szkół TUTAJ),

• dobrze się uczyć,

• pochodzić z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców),

• pochodzić z niezamożnej rodziny (średni dochód na jedną osobę nie może przekraczać
    1000 zł netto).
    Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów przyznawania stypendium znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie Fundacji EFC.

Źródło: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego

Autor: mgr Anna Dudajek