Światowy Dzień Fair Play

We wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. Jest to inicjatywa mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Wspiera również promocję harmonii i pokoju.

Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Fair Play. Zorganizowano na lekcjach wychowania fizycznego szereg biegów „Fair Play” w Parku Miejskim im. A. Bienia. Łącznie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie w Światowych Dniach Fair Play przebiegli 217 km i zdobyli certyfikat Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play PKO. Każdy przebiegnięty kilometr był cegiełką włożoną w zdobycie certyfikatu. Należą się brawa naszej młodzieży za aktywny powrót do szkoły i zdobywanie sportowych trofeów i to fair.

Autor: Barbara Malinowska

Fair Play - najlepsze biegaczki z klasy 7B Katarzyna Golonka i Maja Maciejko