Światowy Dzień Ziemi – klasa II a

Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne i zarazem doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak możemy zadbać o naszą planetę.

Uczniowie klasy II a w cyklu zajęć poprzedzających Święto Ziemi poznawali zasady prawidłowej segregacji odpadów, dowiedzieli się co to znaczy postawa proekologiczna. Wykonali również plakaty promujące ekologiczne postawy.

Podsumowaniem działań było spotkanie z Panią Leśnik Joanną Drożdżowską i wycieczka do lasu w dniu 22.04.2022 r.

Pani Leśnik opowiedziała uczniom o historii Ziemi i znaczeniu lasów w ekosystemie. Zaprezentowała również zdjęcia roślin chronionych. Uczniowie wyszukiwali przedstawione rośliny w przepięknym lesie na terenach Leśnictwa Smerdyna w obszarze Zbiorowisko Natura 2000.

Oprócz podziwiania piękna przyrody dzieci podjęły eko-zadanie i włączyły się do „sprzątania lasu”. Uczniowie zrozumieli, że nawet mały człowiek może dbać o dużą planetę.

Ewa Marek

23-04-2022, Zbigniew Maruszewski