Szczęśliwy Podróżnik w Laboratorium Przyszłości

W grudniu 2022 r. klasy Vd, IVb, VIc oraz IIIb pracowały w Laboratorium Przyszłości z zestawami LEGO® Education SPIKE™ Essential, aby zrealizować projekty zawarte w dziale pt: Szczęśliwy Podróżnik”. Uczniowie zbudowali i zaprogramowali min. śmigłowiec, lodź bagienną, taksówkę, prom na rzece, lodź podwodną, duży autobus oraz kolejkę linową. Podczas pracy z zestawami LEGO® uczniowie pracowali w grupach i parach udoskonalając modele i rozwiązując problemy konstrukcyjne. Dodatkowym elementem była prezentacja o nowojorskich i londyńskich taksówkach i wspólne śpiewanie piosenki zespołu The Beatles „Yellow Submarine”. Według ekspertów robotyka dla dzieci stymuluje rozwój umysłowy na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim dzieci uczą się cennej umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego. W programowaniu robotów dla najmłodszych rozwija się głównie wyobraźnię i logiczne rozumowanie. Wszystko to oferują zajęcia rozwijające zainteresowania w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

Justyna Szczepańska

Gotowy projekt kolejki

Dzieci pracują w parze nad projektem

Trzy dziewczynki tworzą model