Szkolne Koło Caritas na zakończeniu Roku Miłosierdzia

Dnia 16 listopada 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, wraz z panią Joanną Wójcik oraz księdzem proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja – Szczepanem Janasem, pojechali do Sandomierza na uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia. W kościele pw. Ducha Świętego w Sandomierzu wspólnie dziękowano Bogu za czas łaski i dzieła podjęte w naszej diecezji podczas Nadzwyczajnego Jubileusz Miłosierdzia. Uroczystość rozpoczął koncert chóru „Papieskie perełki”, który zaprezentował piosenki religijne. Następnie rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Krzysztofa Nitkiewicza. Biskup dokonał symbolicznego zamknięcia Bramy Miłosierdzia, którą przez mijający rok przekraczali wchodzący do świątyni wierni. Zostało wygłoszone wspaniałe kazanie na temat Caritas-u, który powinien funkcjonować jak organizacja , pełniąca bezpośrednią posługę wobec potrzebujących. Zwrócono szczególna uwagę, na to, iż ludzie powinni pomagać każdemu bliźniemu bez względu na to, jakiego rodzaju pomocy potrzebuje. Może to być pomoc zarówno materialna jak i duchowa.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy obchodów zakończenia Roku Miłosierdzia zostali zaproszeni na wspólny posiłek.

Tekst: Ewa Sobieniak kl. I B, Natalia Bilska kl. I C, Jakub Bargiel kl. I C, Dawid Pluciński kl. I D, Dawid Siejka kl. I D - Gimnazjum nr 2

17-11-2016, Marek Poniewierka