Szranki z ortografią

„Rz” czy „ż”, „ch” czy „h”, mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez ? Uczniowie staszowskiej „Dwójki” nie boją się wyzwań, więc w październiku stanęli w szranki z trudną sztuką- ortografią. 17.10. 2022 r. w Staszowskim Ośrodku Kultury 42 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu staszowskiego zmierzyło się w ramach jubileuszowego XX Powiatowego Turnieju Ortograficznego. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych Mistrzem Ortografii Powiatu Staszowskiego 2022 został uczeń kl. VII a Wojciech Glica.

Z kolei 26.10.2022 r. odbył się etap wojewódzki X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii". Organizatorami konkursu była m.in. Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tegorocznej edycji Dyktanda Niepodległościowego wzięło udział łącznie 236 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Naszą placówkę w etapie wojewódzkim reprezentowało 5 uczniów. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych- Julia Strojna (kl. V b), natomiastw kategorii klas VII-VIII- Piotr Cieniek (kl. VIII c), Wojciech Glica (kl. VII a), Lena Siwonia (kl. VIII a) oraz Paulina Szostak (kl. VIII a). Laureatem, zdobywcą III miejsca w kategorii klas VII –VIII został Wojciech Glica.

Gratulujemy sukcesów!

Małgorzata Rajca