Szukamy oznak wiosny

Środa dla uczniów klasy I "d" była dniem pełnym wrażeń. Celem wizyty w lesie, było szukanie oznak wiosny. Spacerując z panią Anna Kamińską, pracownicą Nadleśnictwa Staszów, dzieci miały okazję podziwiać wiosenne kwiaty: zawilce, przebiśniegi, fiołki itp. Po drodze widziały żeremia budowane przez bobry. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycie dla pierwszaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów przyrody.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las, to źródło świeżego powietrza. Spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Na zakończenie wycieczki dzieci malowały wiosenne kwiaty i rzucały szyszkami do celu.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.
Autor: Izabela Socha
Więcej zdjęć >>