„TAK, POMAGAM!” - Caritas Polska

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole wraz z opiekunami
p. Joanną Wójcik i p. Elżbietą Pizur kolejny raz włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności zorganizowaną przez Caritas Polska. Tegoroczna – XV zbiórka żywności zorganizowana pod hasłem „Tak. Pomagam” przeprowadzona była w dniach 7 -8 grudnia 2018 r. przy dużej pomocy p. Barbary Piotrowicz – nauczyciela języka angielskiego. Wolontariusze z identyfikatorami na szyi i w koszulkach z logo Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia tj.: cukier, mąka, olej, makaron, ryż, herbata, konserwy, słodycze itp. w czterech staszowskich sklepach: Mili, Lidlu oraz w Biedronkach na ul. Jana Pawła II i ul. Krakowskiej. Z zebranej żywności przygotowaliśmy 25 paczek, które przekazane zostały osobom starszym, samotnym, byłym pracownikom naszej szkoły i osobom potrzebującym wsparcia mieszkających na terenie Staszowa i okolicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję. Osób o wielkim sercu
w naszym mieście jest bardzo dużo!

Autorzy: Elżbieta Pizur, Joanna Wójcik

20-12-2018, Marek Poniewierka