„TAK. POMAGAM!”

„Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie
nie brakło dachu nad głową i chleba na stole,
by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”
Jan Paweł II
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole wraz z opiekunami panią Joanną Wójcik i panią Elżbietą Pizur już kolejny raz włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności zorganizowaną przez Caritas Polska. Tegoroczna – XXII Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana była pod hasłem „Tak. Pomagam”. Została przeprowadzona w dniu 18 marca 2023 roku. Nasi wolontariusze z identyfikatorami na szyi i w koszulkach z logo Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia w dwóch staszowskich sklepach: „Delikatesy Centrum” ul. Jana Pawła II 21 i ul. Opatowska 32. Z zebranej żywności przygotowaliśmy paczki, które zostały przekazane rodzinom uczniów i byłym pracownikom naszej szkoły znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromną wrażliwość, wielkie serce i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że dobro, które okazaliście powróci do Państwa ze zdwojoną siłą.
Elżbieta Pizur, Joanna Wójcik
Wolontariuszki SKC w Delikatesach Centrum na ul. Jana Pawła