„Teraz każdy Pierwszak wie jak bezpiecznie przez jezdnię przechodzi się!”

28 września 2022 roku naszą szkołę odwiedził mł. asp. Marcin Masternak dzielnicowy rejonu III Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Podczas spotkania z uczniami klas pierwszych rozmawiał o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i odpowiednim zachowaniu podczas wycieczek. Szczególnie ważne było sprawdzenie prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Okazało się, że wszyscy uczniowie znają oznaczenia przejść dla pieszych i potrafią bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Tekst i foto: Edyta Brożyna

30-09-2022, Zbigniew Maruszewski