Turniej Koszykówki Drużyn Mieszanych 2+2

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią Covid 19, 14 grudnia 2022 r. ponownie odbył się w naszej szkole Turniej Koszykówki Drużyn Mieszanych 2+2. W turnieju udział wzięło aż osiem drużyn składających się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. Byli to uczniowie klas VII i VIII. Zostało rozegranych 16 spotkań: po sześć meczy w grupie A i B i w finale 4 mecze.

Składy drużyn:

FC Kacanka: Olaf Żyła VIII a, Jan Dudek VIII a, Amelia Cecelon VIII a, Julia Lech VIII a

FC Ulani: Igor Dąbrowski VIII b, Wojciech Kowalewski VIII b, Katarzyna Golonka VIII b, Maja Maciejko VIII b

FC Chomiki: Igor Sutek VIII c, Adam Konat VIII c, Anna Adamiec VIII c, Natalia Chamerska VIII c

FC Steryd: Leon Pruś VIII c, Bartłomiej Samiec VIII c, Aleksandra Dul VIII c, Matylda Baradziej VIII c

Winter: Tomasz Sikora VIII a, Wiktor Sobczyk VIII a, Julia Kosik VIII a, Natalia Linder VIII a

Mojżesze: Przemysław Cepil VIII d, Bartosz Koryciński VIII d, Amelia Sołtyk VIII d, Emilia Masiewicz VIII d

Milanki: Michał Bąk VIII b, Kacper Zalewski VIII b, Milena Kisielewska VIII b, Zuzanna Kardaś VIII b

Minionki: Patryk Lipiec VIII b, Adam Krawiecki VIII b, Lena Nowak VIII b, Natalia Małyga VIII b

Najlepszą drużyną turnieju okazała się „FC Steryd”, drugie miejsce zajęli „FC Chomiki”, a trzecie „FC Ulani ”. Królem rzutów do kosza został Igor Dąbrowski – zdobył łącznie 40 punktów. Królową rzutów – Natalia Linder, która zdobyła 29 punktów. Najbardziej wszechstronnymi zawodnikami turnieju zostali Leon Pruś, Katarzyna Golonka. Najlepsi zawodnicy w ataku i obronie to Adam Krawiecki i Julia Kosik. Turniej zorganizowały panie: mgr Barbara Malinowska, mgr Małgorzata Wrona. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach sportowych!!!

Barbara Malinowska

Uczestnicy turnieju

Uczniowie w akcji

Rzut do kosza