TYDZIEŃ JĘZYKÓW

PODSUMOWANIE PROGRAMU ERASMUS PLUS, AKCJA KA-1

"MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ"

W dnach 14-18 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się "Tydzień Języków". Był to czas, w którym nauczyciele zespołu realizującego europejski projekt "Mobilność kadry edukacji szkolnej" finansowany przez PO WER na zasadach projektu ERASMUS PLUS, przeprowadzili wiele różnorodnych działań i aktywności wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte głównie podczas zagranicznych szkoleń. Była to forma podsumowania dwuletniego projektu, którego celem było podniesienie jakości pracy szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko nauczyciele- uczestnicy programu, ale również inni nauczyciele i uczniowie. Codziennie odbywały się lekcje, podczas których wykorzystywano narzędzia technologii informacyjno-komputerowej takie jak; Kahoot, Prezi, PhotoPech, Socrative, Padlet. Uczniowie realizowali zadania projektu eTwinning oraz przygotowali i zaprezentowali przed uczniowską publicznością przedstawienia Reader`s Theatre w języku angielskim. Przez szkolny radiowęzeł uczniowie codziennie nadawali audycje, przekazywali wiedzę i ciekawostki dotyczące 5 najbardziej popularnych wśród uczniów europejskich języków (angielski, rosyjski, francuski, niemiecki, hiszpański) , których uczą się w szkole lub indywidualnie.

We wtorek w sali Urzędu Gminy Staszów odbyło się specjalne spotkanie z seniorami- studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczniowie i nauczyciele przedstawili specjalną prezentację przypominającą różne formy współpracy z seniorami w minionych dwóch latach.

W SOK-u w ramach Festiwalu Kultury Szkół również prezentowano umiejętności językowe uczniów. Odbyły się też różne konkursy, czy okolicznościowe aktywności, np. robienie zakładek do książki z elementami językowymi czy w ramach cyklicznego "Śniadania Mistrzów" prezentowanie potraw w języku angielskim.

Ważnym elementem "Tygodnia Języków" była też publikacja scenariuszy lekcyjnych przygotowanych przez nauczycieli. Dystrybucja tych książek do bibliotek miejskich i szkolnych na terenie miasta oraz okolicznych szkół jest formą upowszechniania produktów projektu.

Dokumentacja zdjęciowa i konkretne działania nauczycieli i uczniów były prezentowane "na bieżąco" na padlecie na stronie eTwinning-europejskiej platformie współpracy dla pedagogów pod adresem: https://padlet.com/szymanska2/ewlqxvpyy7pk .

Warto tam zajrzeć.

Fotograficzno-muzyczną impresję z tych wydarzeń można zobaczyć pod adresem: https://photopeach.com/album/16or9p6 .

Koordynator: Elżbieta Szymańska

;