Hala sportowa przy naszej szkole została oficjalnie otwarta! Choć zajęcia sportowe odbywają się tutaj już od ponad roku, to z inicjatywy pana Burmistrza Leszka Kopcia uroczyste otwarcie nastąpiło 25 czerwca 2021 roku.

Na uroczystość przybyli znamienici goście – pani Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, poseł na Sejm RP i osoba, dzięki której realizacja projektu hali przy staszowskiej „dwójce” zakończyła się sukcesem. Przybyli także: Starosta powiatu staszowskiego Stanisław Żółciak, Burmistrz Miasta i Gminy Leszek Kopeć, zastępca Burmistrza dr Ewa Kondek, radny Sejmiku województwa świętokrzyskiego Paweł Krakowiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Staszowie Ireneusz Kwiecjasz, radni Rady Miejskiej. Podczas uroczystości obecny był Jacek Nowak - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Leszek Świątek - właściciel zakładu remontowo - budowlanego Budkom – wykonawca obiektu oraz Jan Gromniak - były dyrektor szkoły. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, ks. kan. Szczepan Janas – proboszcz parafii pw. Św. Bartłomieja, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Rodziców oraz sponsorów i przyjaciół szkoły.

Uroczystość rozpoczął występ taneczny uczniów klasy III c. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i flagowych, wystąpił Dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski. W swoim przemówieniu przypomniał historię realizacji projektu hali, wspominając zasługi wszystkich osób, które przyczyniły się do jej powstania. Szczególne słowa podziękowania usłyszeli pani wiceminister Anna Krupka oraz Burmistrz Leszek Kopeć, którzy otrzymali pamiątkowe albumy, przedstawiające najważniejsze momenty powstawania projektu. Wyrazy wdzięczności skierował także do byłego dyrektora Jana Gromniaka, to za jego kadencji rozpoczęto prace nad planowaniem i budową hali.

Uroczyste przecięcie wstęgi, symbolicznie otwierające nową halę, poprzedził występ akrobatyczny utalentowanych uczennic. Następnie ks. kan. Szczepan Janas dokonał poświęcenia obiektu.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pani wiceminister Anna Krupka podkreśliła, jak ważny był to projekt dla naszej szkoły, ale także dla całej sportowej społeczności miasta. Starosta Stanisław Żółciak pogratulował wspaniałego projektu, a radny Sejmiku województwa świętokrzyskiego, Paweł Krakowiak, podkreślił, że nowy obiekt jest powodem do dumy dla szkoły i miasta. Każdy z nich przekazał komplet piłek dla uczniów. Przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Kwiecjasz wyraził radość, że realizacja projektu dobiegła końca, a zajęcia sportowe w szkole będą odbywać się w najlepszych warunkach. Burmistrz Leszek Kopeć i zastępca Burmistrza dr Ewa Kondek wręczyli specjalne podziękowania dla wiceminister Anny Krupki. Przekazali także dla uczniów wyjątkowy prezent – zestaw do ćwiczeń skoku wzwyż. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali wszystkim osobom, dzięki którym dzieci w naszej szkole zyskały doskonałe warunki do uprawiania sportu.

Dalej nastąpiła druga część uroczystości – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. Wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody książkowe. Dyrektor wyraził podziękowania dla wychowawców klas trzecich – pani Anny Łokieć, Beaty Gromniak, Wandy Firlit i Barbary Dorobek – Skórskiej, która jednocześnie była koordynatorem całej dzisiejszej uroczystości. Na sali licznie zgromadzili się rodzice trzecioklasistów.

Na koniec dokonano pamiątkowych wpisów do kroniki szkoły i goście udali się na poczęstunek.

Uroczyste otwarcie hali sportowej i zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas trzecich - zdjęcia

Etapy budowy hali sportowej w latach 2018 - 2020 - zdjęcia

Agnieszka Sałata