Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Galeria zdjęć

Czas wakacji dobiegł końca. Po dwóch miesiącach uczniowie wrócili do szkolnych ławek. To zawsze ciekawy, radosny, choć pełen niepewności czas i nowe wyzwania w kolejnym roku szkolnym. Po długiej nieobecności w szkolnych ławkach, wielu uczniów nie mogłosię już doczekać powrotu. 1 września rozpoczyna się rok szkolny, w którym będziemy się mierzyć nie tylko z nauką, ale i z przestrzeganiem nowego reżimu sanitarnego. Początek nowego roku szkolnego 2020/2021 to dzień uroczysty i wyjątkowy, bo związany z nadziejami, planami i zadaniami edukacyjnymi, przed którymi staje cała szkolna społeczność.

W tym roku początek roku szkolnego wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Nasza szkoła wróciła po wakacjach wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego, które odbyło się w dwóch turach.

W "Dwójce" zorganizowano kilka oddzielnych uroczystości: najpierw dla najmłodszych uczniów z klas pierwszych i osobno w salach dla klas drugich oraz trzecich, później
dla klas IV i osobno dla klas V - VIII. W nowo oddanej hali sportowej zebrali się o godz. 9.00 jedynie pierwszoklasiści wraz z wychowawcami – paniami mgr Ewą Marek, mgr Niną Madyńską - Poniewierką i mgr Izabelą Sochą. Przywitał ich serdecznie Dyrektor Szkoły dr Dariusz Kubalski i życzył im samych sukcesów w nauce. Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się indywidualnie z wychowawcami w swoich klasach.

O godzinie 10.00 odbyło się w hali sportowej spotkanie uczniów klas czwartych z wychowawcami: mgr Zbigniewem Maruszewskim, mgr Renatą Janeczko, mgr Beatą Boroń-Sitko, mgr Elżbietą Mikus oraz Dyrektorem Szkoły. Starsi uczniowie klas V – VIII spotkali się z wychowawcami klas w salach lekcyjnych. W słowach skierowanych do czwartoklasistów oraz przez radiowęzeł do całej szkolnej społeczności pan Dyrektor zwrócił uwagę na wartości: współpracę, empatię, dążenie do sukcesu, ale też odwagę, by nie bać się porażki, bo ona również może mieć wymiar edukacyjny. Życzył wszystkim uczniom wytrwałości w nauce i powodzenia w nowym roku szkolnym.

Wszystkie spotkania rozpoczynające nowy rok szkolny zostały zorganizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny? Od czego zacząć? Od tego, co najważniejsze – od dobrego nastawienia, odwagi, uśmiechu i wiary w swoje możliwości. I tego życzymy całej szkolnej społeczności w nowym roku szkolnym 2020/2021 !!!

Renata Janeczko

06-09-2020, Zbigniew Maruszewski