Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 miała nietypowy przebieg. Z uwagi na zalecenia epidemiczne uczniowie zgromadzili się w salach lekcyjnych, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski wygłosił okolicznościowe przemówienie transmitowane przez szkolny radiowęzeł. Wskazał w nim najistotniejsze zadania, jakie stoją przed całą szkolną społecznością. Powrót do nauki stacjonarnej - tak oczekiwany - zarówno przez uczniów, rodziców, jak i nauczycieli, odbędzie się w tzw. rygorze sanitarnym. Będzie to trudny rok, ale jeśli wszyscy zachowają się odpowiedzialnie, jest szansa, że szkoła znów będzie tętnić życiem jak dawniej. Radosna atmosfera towarzyszyła wyczekiwanym bezpośrednim spotkaniom uczniów. Wszyscy byli już bardzo zmęczeni ubiegłorocznym nauczaniem zdalnym, dlatego mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będziemy uczyć się w tradycyjny, „normalny” sposób.

Delegacja uczniów ze sztandarem szkoły oraz nauczycieli brała udział we mszy św. pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie. Był to element wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2021/2022 zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie z udziałem m.in. wojewody świętokrzyskiego oraz wiceminister sportu, posłanki Ziemi Świętokrzyskiej Anny Krupki.

Elżbieta Szymańska

15-09-2021, Zbigniew Maruszewski