Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Czas wakacji dobiegł końca. Po dwóch miesiącach uczniowie wrócili do szkolnych ławek. Początek nowego roku szkolnego to dzień wyjątkowy, bo związany z nadziejami, planami i zadaniami edukacyjnymi, przed którymi staje cała szkolna społeczność. Szczególnie uroczyście powitaliśmy w naszym gronie uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Na tegorocznej inauguracji roku szkolnego obecni byli goście: Przewodniczący Rady Miejskiej i Prezydium Rady Rodziców Ireneusz Kwiecjasz, Radny Rady Miejskiej Rafał Grabka, zastępca Przewodniczącego Prezydium Rady Rodziców Paweł Basiński, członek Prezydium Rady Rodziców Maciej Kondek.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowego i flagowego oraz wysłuchaniu hymnu państwowego głos na uroczystości zabrał Dyrektor dr Dariusz Kubalski. W słowach skierowanych najpierw do pierwszoklasistów, a następnie do pozostałych uczniów, życzył wszystkim wytrwałości w nauce i powodzenia w nowym roku szkolnym. Dalej wystąpił Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Ireneusz Kwiecjasz, który życzył wszystkim sukcesów, ale też dobrego nastawienia odwagi, uśmiechu oraz wiary w swoje możliwości. Na koniec z krótkim przemówieniem wystąpiła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, zaznaczając, że „szkoła to nie tylko nauka, ale też nawiązywanie nowych przyjaźni, zdobywanie cennych doświadczeń, współpraca, a także wzajemny szacunek i wsparcie”. I tego życzymy całej szkolnej społeczności w nowym roku szkolnym 2022/2023!

Agnieszka Sałata

01-09-2022, Zbigniew Maruszewski