Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - klasy czwarte, piąte, szóste i siódme.

Galeria zdjęć >>

Inaczej niż dotychczas przebiegało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie. 26 czerwca oraz 29 czerwca 2020 r. uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.

Uroczyste pożegnanie klas ósmych odbyło się na nowej hali sportowej 26 czerwca. Dyrekcja Szkoły – dr Dariusz Kubalski, mgr Joanna Cieśla oraz mgr Rafał Konat oraz wychowawcy klas ósmych – mgr Renata Janeczko, mgr Elżbieta Mikus, mgr Beata Boroń-Sitko i mgr Izabela Maruszewska – wręczyli uczniom świadectwa ukończenia szkoły. Dyrektor Szkoły z dumą poinformował zebranych o bardzo dobrych wynikach uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Sukcesy i dokonania uczniów wywoływały radość wśród zebranych – zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali również nagrody książkowe.

Zgodnie z tradycją Szkoły zostały również wręczone nagrody specjalne i statuetki dla Prymusa Szkoły – w tym roku nagrody otrzymały uczennice – Weronika Bilska - klasa VIII b oraz Julia Kowal - klasa VIII c. Przyznano również tytuł Sportowca Roku – nagrody i statuetkę otrzymał Maciej Guła – klasa VIII a oraz tytuł Sportsmenki Roku – nagrody i statuetkę otrzymała Amelia Sztuk – klasa VIII b. Nagrody otrzymali również laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych oraz Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, Konkursu historycznego „Katyń pamiętamy”, które odbyły się w czasie nauczania zdalnego.

Kolejna grupą uczniów, którzy tego dnia uroczyście zakończyli rok szkolny, były dzieci z klas I-III. Wychowawcy pogratulowali bardzo dobrych wyników w nauce, wręczyli nagrody i świadectwa. Szczególnie wzruszające były pożegnania uczniów z klas III z ich wychowawcami. Dzieci te od nowego roku szkolnego rozpoczną kolejny etap edukacyjny, poznają nowych wychowawców i nauczycieli. Nie obyło się bez łez, wielu uśmiechów i podziękowań.

Klasy piąte, szóste, siódme uroczyście odebrały świadectwa 29 czerwca 2020 r. Podział taki związany był z obowiązującymi procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie w okresie pandemii Covid-19. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami po raz ostatni przed jakże zasłużonymi w tym roku wakacjami. Radość ze spotkania towarzyszyła uroczystości rozdania świadectw i nagród, jakimi zostali uhonorowani wyróżniający się uczniowie.

Ten rok szkolny to już historia, lecz pamiętajmy, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Przed nami beztroski wakacyjny czas, a potem kolejny etap w naszym życiu. Co nam przyniosą? Oby jak najwięcej chwil, do których zawsze będziemy chętnie powracać w naszych wspomnieniach.

30-06-2020, Zbigniew Maruszewski