Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 – absolwenci szkoły

24 czerwca 2021 r. pożegnaliśmy absolwentów klas ósmych. Uroczystość odbyła się w nowej hali sportowej z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Na początku uczennica kl. VIII A, Julia Gąszczyk, zaprezentowała melorecytację utworu Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”. Oficjalną część uroczystości rozpoczął dyrektor dr Dariusz Kubalski, który podsumował osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym. Dyrekcja Szkoły – dr Dariusz Kubalski, mgr Joanna Cieśla, mgr Rafał Konat oraz wychowawcy klas ósmych – mgr Małgorzata Rajca, mgr Agnieszka Barańska, mgr Barbara Ziętarska wręczyli uczniom, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen w klasach nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Dyrektor ogłosił także nazwiska uczniów, którym został przyznany tytuł Prymusa Szkoły oraz Sportsmena i Sportsmenki Roku. Statuetkę za najlepsze wyniki w nauce otrzymali Alicja Czerw oraz Karol Jaworski z klasy VIIIB, zaś nagrody za osiągnięcia sportowe trafiły do Alicji Arendarskiej (klasa VIIIB) oraz Bartłomieja Kosika (klasa VIIIC). Dyrektor pogratulował również laureatom oraz finalistom konkursów przedmiotowych. Nie zapomniano także o uczniach działających na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Wzruszającym momentem było pożegnanie nauczycielki fizyki, pani Katarzyny Gromniak, odchodzącej na emeryturę. Dyrektor podziękował jej za wieloletni trud, zaangażowanie i sukcesy. Brawom nie było końca. Następnie ze społecznością szkolną pożegnała się dotychczasowa przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Julia Brzyszcz, a nowo wybrana przewodnicząca – Wiktoria Adamus życzyła absolwentom wielu sukcesów i wspaniałych wakacji. „Ostatni raz z moją klasą” z łezką w oku zaśpiewały Julia Brzyszcz oraz Amelia Złotnik.

Na koniec dyrektor pogratulował wszystkim absolwentom sukcesów i życzył wspaniałych wakacji i realizacji życiowych planów.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - absolwenci szkoły - zdjęcia

Małgorzata Rajca