Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – klasy 1 – 7

24 czerwca 2022 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie otrzymali świadectwa promocyjne. Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się przy udziale zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Miejskiej Ireneusza Kwiecjasza, pani Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jolanty Macias oraz członka Prezydium Rady Rodziców Macieja Kondka.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski powitał serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przybyłych na uroczystość. Wymienił sukcesy szkoły w mijającym roku oraz wraz z wicedyrektor Joanną Cieślą i wicedyrektorem Rafałem Konatem wręczył nagrody książkowe wyróżnionym uczniom klas trzecich. Dalej głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Ireneusz Kwiecjasz oraz Pani Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jolanta Macias, którzy pogratulowali naszym uczniów sukcesów i życzyli udanych oraz bezpiecznych wakacji. Wicedyrektor Joanna Cieśla odczytała nazwiska wszystkich uczniów wyróżnionych z klas IV – VIII.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycielek odchodzących na emeryturę. Pan dyrektor podziękował za długoletnią pracę w naszej szkole pani Halinie Plewie oraz Wandzie Firlit. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa. Obecny rok szkolny przechodzi do historii. Przed nami beztroski wakacyjny czas, dbajmy o to, aby był on nie tylko radosny, ale i bezpieczny.

Agnieszka Sałata

25-06-2022, Zbigniew Maruszewski