Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 – klasy 1 – 7

W piątek 23 czerwca 2023 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym dwójkowa społeczność zebrała się na szkolnym boisku, by uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Niestety, burzowa pogoda sprawiła, iż konieczne było przeniesienie uroczystosci do szkoły.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego w staszowskiej „dwójce” uczestniczyli zaproszeni goście: Jolanta Macias - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Ireneusz Kwiecjasz - przewodniczący Rady Miejskiej i przewodniczący Rady Rodziców, radni Rady Miejskiej: Dominik Rożek i Rafał Grabka oraz członkowie Prezydium Rady Rodziców.

Dyrektor dr Dariusz Kubalski podsumował kończący się rok pracy szkoły, przedstawił osiągnięcia uczniów oraz pogratulował wychowankom wyników w nauce, a rodzicom podziękował za współpracę i wsparcie. Słowa wdzięczności skierował także do kadry pedagogicznej i pracowników administracyjno-obsługowych. Następnie dyrektor przedstawił osiągnięcia zawodowe nauczycieli odchodzących na emeryturę i podziękował im za długoletnią pracę oraz przekazał życzenia wszelkiej pomyślności.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pani Jolanta Macias odczytała list z podziękowaniami i gratulacjami od burmistrza dra Leszka Kopcia, a pan Ireneusz Kwiecjasz - w imieniu władz samorządowych - złożył wakacyjne życzenia uczniom i nauczycielom.

Wyjątkową oprawę miało zakończenie roku szkolnego uczniów kończących pierwszy etap edukacyjny. Trzecioklasiści, w towarzystwie rodziców i wychowawczyń, wysłuchali skierowanego do nich przemówienia dyrektora szkoły a wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy. Nauczycielki kończące pracę w tym roku szkolnym: mgr Marzena Baran, mgr Lucyna Madej, mgr Bożena Masternak odebrały kwiaty, podziękowania i gratulacje z rąk dyrektora oraz zaproszonych gości. Dyrektor Dariusz Kubalski podziękował również za współpracę pani mgr Joannie Cieśli, pełniącej od 2017 do 2023 roku funkcję zastępcy dyrektora.

Piątkowa uroczystość była dla dwójkowej społeczności pięknym zamknięciem kolejnego etapu szkolnego życia. Przed uczniami i nauczycielami zasłużony wakacyjny wypoczynek, który pozwoli im przygotować się do kolejnego, równie udanego, roku szkolnego.
Zatem ... ahoj, wakacyjna przygodo!

Elżbieta Szymańska

Wprowadzenie pocztu sztandarowego, boisko szkolne, w głębi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele

Boisko szkolne, poczet sztandarowy, w głębi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele

Dyrektor przemawia, za nim siedzą wicedyrektorzy i zaproszeni goście