V Bieg do Serca Kołłątaja

03.05.2023 r. odbył się V Bieg do Serca Kołłątaja. Bieg ze Staszowa do Wiśniowej, którego trasa liczyła 10000 metrów poprzedzony został licznymi biegami dla dzieci i młodzieży na dystansach 100, 200, 400, 600 m. Była to idealna okazja dla naszych uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniu, które było częścią oficjalnych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z naszej szkoły w zawodach wystartowało 11 dziewcząt i 6 chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.

Każdy kto ukończył bieg nagrodzony został pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali z rąk burmistrza miasta medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najlepszy wynik z naszej szkoły wywalczyła Milena Maj z klasy V D, zajmując bardzo dobre trzecie miejsce w biegu na 400 m. Miejsca tuż za podium na tym samym dystansie wywalczyły: Lena Golonka – V miejsce, Maria Łukasik – VI miejsce. Kinga Warzecha z klasy VIII D rywalizując na dystansie 600 m. ukończyła bieg na V miejscu.

Staszowską „Dwójkę” reprezentowali:

Klasa I – Adam Łukasik, Kacper Szcześniak,

Klasa II – Natalia Golonka, Mikołaj Przytuła, Adam Przytuła

Klasa V – Milena Maj, Lena Golonka, Maria Łukasik, Oliwia Baczewska, Julia Dziarmakowska, Maja Sztuk, Natalia Borek, Mikołaj Szcześniak, Marcel Zawada

Klasa VIII – Kinga Warzecha, Karolina Brocka, Julia Dudajek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom uzyskanych wyników. Opiekunem uczniów była pani Bernadeta Wieczorek. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie oraz aktywny doping podczas biegów naszych uczniów.

Bernadeta Wieczorek

Najlepsze w biegu na 400 m