VI Uliczne Biegi Niepodległości

Dnia 09 listopada 2017r. w związku z przypadającą „99 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości” odbyły się VI Uliczne Biegi Niepodległości z udziałem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu staszowskiego. Celem imprezy było uczczenie Święta Niepodległości oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem było: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Miasto i Gmina Staszów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Staszowie, Rada Miejsko- Gminna LZS w Staszowie. Trasa biegu liczyła ok. 800m dla wszystkich kategorii wiekowych, przebiegała następującymi ulicami: Jana Pawła II – Wschodnia – Langiewicza – Spokojna – Jana Pawła II z metą w Parku Adama Bienia. Uczniowie zajmujący trzy pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie zajmujący miejsca 1 - 8. Organizatorzy imprezy zapewnili słodki poczęstunek. Z naszej szkoły do rywalizacji sportowej przystąpiło 33 dziewczynki i 24 chłopców z klas 4-6, natomiast z klasy VII PSP i I - II gimnazjum wystartowało 15 dziewcząt i 16 chłopców.
W kategorii dziewcząt z klas 4-6 punktowane miejsca zajęły uczennice: 1 miejsce Alicja Arendarska 13 punktów, 6 miejsce Emilia Krawiecka 5 punktów, 7 miejsce Amelia Sztuk 4 punkty, 10 miejsce Hanna Raczyńska 1 punkt.
W kategorii chłopców z klas 4-6 punktowane 8 miejsce zajął Krzysztof Pluciński zdobywając dla drużyny 3 punkty.
Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
I miejsce PSP Kurozwęki 31 punktów
II miejsce PSP nr 2 Staszów 26 punktów
III miejsce PSP nr 1 Staszów 18 punktów
IV miejsce PSP nr 3 Staszów 11 punktów
V miejsce PSP Smerdyna 11 punktów
VI miejsce PSP Mostki 9 punktów
VII miejsce Czajków 9 punktów
VIII miejsce Koniemłoty 7 punktów
W kategorii dziewcząt z rocznika 2002-2004 punktowane miejsca zajęły: 1 miejsce Kamila Legiecka 13 punktów, 2 miejsce Julia Przytuła 11 punktów, 5 miejsce Olga Słomka 6 punktów.
W kategorii chłopców z rocznika 2002-2004 punktowane miejsca zajęli: 1 miejsce Dawid Siejka 13 punktów, 2 miejsce Mateusz Podsiedlik 11 punktów, 6 miejsce Szymon Tomalski 5 punktów, 7 miejsce Dawid Pluciński 4 punkty, 9 miejsce Bartłomiej Boroń 2 punkty.
Klasyfikacja końcowa w kategorii uczniów z rocznika 2002-2004:
I miejsce PSP nr 2 w Staszowie 65 punktów
II miejsce PSP nr 1 w Staszowie 42 punkty
III miejsce PSP Kurozwęki 8 punktów
IV miejsce PSP Smerdyna 7 punktów

Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Staszowie reprezentowali następujący uczniowie: z rocznika 2005 i młodsi: Martyna Witkowska, Julia Jabłońska, Nikola Bucka, Antonina Nowak, Sylwia Karaś, Ewa Szercer, Zuzanna Wielgus, Zuzanna Bąk, Maria Plucińska, Sandra Zawada, Marika Maciejko, Oliwia Maruszewska, Wiktoria Adamus, Julia Guła, Aleksandra Madej, Julia Maruszak, Maja Frelian, Amelia Sztuk, Weronika Bilska, Aleksandra Pirowska, Hanna Raczyńska, Aleksandra Domońska, Natalia Religa, Emilia Krawiecka, Natalia Miska, Ida Kubalska, Kinga Falasa, Patrycja Rugała, Gabriela Maj, Julia Gąszczyk, Wiktoria Golonka, Patrycja Jońca, Alicja Arendarska, Daniel Wicik, Szymon Skład, Kamil Walczak, Maciej Maruszewski, Hubert Suchorowski, Jakub Pizur, Wiktor Adamkiewicz, Wiktor Frelian, Michał Przytuła, Hubert Skuza, Karol Rzepa, Ernest Łukaszek, Jakub Borek, Kamil Wojtasiński, Bartłomiej Kosik, Nikodem Suska, Eryk Pierzchała, Krzysztof Pluciński, Szymon Grzegrzółka, Eryk Sobczyk, Bartosz Noga, Bartosz Wyraz, Jakub Kobiałka, Jacek Kiełtucki.

Z rocznika 2002-2004 szkołę reprezentowali: Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Natalia Zapart, Marta Jedryka, Olga Słomka, Nikola Cepil, Kinga Janik, Natalia Bednarska, Wiktoria Wącirz, Marcelina Sapa, Martyna Glegoła, Patrycja Opałacz, Natalia Cichoń, Zofia Dudek, Wiktoria Gaweł, Bartosz Falasa, Kacper Zamojski, Dawid Pluciński, Jakub Bobek, Kacper Barański, Jakub Skowron, Dawid Siejka, Mateusz Podsiedlik, Kamil Komański, Jakub Piątek, Bartłomiej Piotrowski, Mateusz Guła, Wojciech Dziubak, Wojciech Mikula, Bartłomiej Boroń, Szymon Tomalski.
Wszystkim uczniom dziękujemy za uczczenie Święta Niepodległości, serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Opiekunami na zawodach były: pani Barbara Malinowska, pani Małgorzata Wrona, pani Agnieszka Chodyna, pani Izabela Trela, pani Iwona Szercer, pani Bernadeta Wieczorek.
Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Zdjęcie użytkownika Co słychać w