VII Uliczne Biegi Niepodległości

Dnia 10 listopada 2018 r., w związku z przypadającą „100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, odbyły się VII Uliczne Biegi Niepodległości z udziałem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu staszowskiego. Rok 2018 jest niezwykle ważny dla polskiej historii i tożsamości – świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po trudach walk i znojnej pracy, udało się Polakom wybić na niepodległość i odbudować struktury państwa.

Celem imprezy było uczczenie Święta Niepodległości oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem biegu było: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Staszowie, Rada Miejsko-Gminna LZS w Staszowie. Trasa biegu liczyła ok. 800m dla wszystkich kategorii wiekowych, przebiegała następującymi ulicami: Jana Pawła II–Wschodnia–Langiewicza–Spokojna–Jana Pawła II z metą w Parku Adama Bienia. We wszystkich kategoriach wystartowało łącznie 197 zawodników. W kategorii dziewcząt klas IV - VI startowało 62 biegaczki, w kategorii dziewcząt klas VII, VIII i III gimnazjum 25, a w kategorii dziewcząt szkół średnich 16. Natomiast w kategorii chłopców klas IV – VI startowało 63 zawodników, w kategorii chłopców klas VII, VII i III gimnazjum 23 biegaczy, a w kategorii chłopców szkół średnich 8. Uczniowie zajmujący trzy pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie zajmujący miejsca od 1 do 10, a trzy pierwsze drużyny puchary. Organizatorzy imprezy zapewnili pączki i herbatę. Z naszej szkoły do rywalizacji sportowej przystąpiło 36 dziewczynek i 29 chłopców z klas 4-6, natomiast z klasy VII, VIII PSP i III gimnazjum wystartowało 7 dziewcząt i 5 chłopców.

W kategorii dziewcząt z klas IV-VI punktowane miejsca zajęły uczennice: 1 miejsce Alicja Arendarska 13 punktów, 5 miejsce Sandra Zawadzka 6 punktów. W kategorii chłopców z klas IV-VI punktowane 9 miejsce zajął Jacek Kiełtucki zdobywając dla drużyny 2 punkty i 10 miejsce Bartosz Opałka 1 pkt.

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
I miejsce UKS „Żaczek” Połaniec 42 punkty
II miejsce PSP Mostki 25 punktów
III miejsce PSP nr 2 Staszów 21 punktów
IV miejsce PSP Czajków 16 punktów
V miejsce PSP Kurozwęki 10 punktów
VI miejsce PSP nr 3 Staszów 5 punktów
VII miejsce PSP Smerdyna 2 punkty
VIII miejsce PSP nr 1 Staszów 1 punkt

W kategorii dziewcząt z rocznika 2003-2005 punktowane miejsca zajęły: 3 miejsce Agnieszka Wrona 9 punktów, 6 miejsce Martyna Łukaszek 5 punktów, 8 miejsce Paulina Dziewierz 6 punktów. W kategorii chłopców z rocznika 2003-2005 punktowane miejsca zajęli: 1 miejsce Dawid Siejka 13 punktów, 3 miejsce Dawid Pluciński 9 punktów, 5 miejsce Kacper Barański 6 punktów, 10 miejsce Fryderyk Sadłocha 1 pkt..

Klasyfikacja końcowa w kategorii uczniów z rocznika 2003-2005:
I miejsce UKS „Żaczek” Połaniec 46 punktów
II miejsce PSP nr 2 w Staszowie 46 punktów
III miejsce PSP Koniemłoty 11 punktów
IV miejsce PSP Kurozwęki 11 punktów
V miejsce PSP nr 1 Staszów 8 punktów

Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Staszowie reprezentowali następujący uczniowie z rocznika 2006 i młodsi: Alicja Arendarska, Julia Brzyszcz, Martyna Witkowska, Antonina Nowak, Ewa Szercer, Zuzanna Wielgus, Sandra Zawada, Marika Maciejko, Oliwia Maruszewska, Wiktoria Adamus, Aleksandra Pielak, Gabriela Wyrzykowska, Paulina Dunajska, Natalia Dynak, Julia Snopek, Weronika Wach, Karolina Rogala, Lena Siwonia, Natasza Chorogiewska, Julia Kosik, Maja Maciejko, Carolina Ścisły, Natalia Widanka, Katarzyna Golonka, Matylda Baradziej, Aleksandra Dul, Natalia Florys, Martyna Sośniak, Alicja Fudalewska, Julia Dudajek, Anna Adamiec, Natalia Chamerska, Maja Dziarmakowska, Klaudia Misztal, Nadia Orlikowska, Michał Przytuła, Ernest Łukaszek, Krzysztof Pluciński, Jacek Kiełtucki, Bartosz Opałka, Jakub Kondek, Szymon Grzegrzółka, Hubert Suchorowski, Dawid Koryciński, Michał Bąk, Maciej Hadaj, Olaf Żyła, Mateusz Chara, Wojciech Kowalski, Daniel Boś, Nataniel Zaczek, Jakub Figacz, Wiktor Sobczyk, Kacper Zalewski, Dawid Wach, Wojciech Różycki, Eryk Sobczyk, Antoni Pańczyk, Piotr Cieniak, Igor Sutek, Przemysław Cepil, Michał Kozłowski, Filip Basiński, Leon Pruś.

Z rocznika 2003-2005 szkołę reprezentowali: Agnieszka Wrona, Martyna Łukaszek, Paulina Dziewierz, Agata Dziewierz, Marta Jędryka, Maja Frelian, Magdalena Bąk, Dawid Pluciński, Dawid Siejka, Fryderyk Sadłocha, Kacper Barański, Maciej Maruszewski.

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za uczczenie Święta Niepodległości, serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Autor: Izabela Trela

Foto: Bernadeta Wieczorek i Rafał Konat