VIII Uliczne Biegi Barbórkowe 02.12.2016 r.

Dnia 02.12.2016r. odbyły się VIII Uliczne Biegi Barbórkowe. Organizatorem zawodów była Parafia Św. Barbary, Urząd Miasta i Gminy Staszów oraz Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Staszowie. W biegach wzięło udział ok.160 biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Staszów. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 19 uczniów w tym 8 dziewcząt i 11 chłopców.
Miejsca dziewcząt: 1- Kamila Legiecka, 4 - Agata Dziewierz 5 - Diana Misiaczyńska, 6 - Paulina Dziewierz, 7 - Nicol Piechrzała, 8 - Martyna Glegoła, 9 - Marcelina Sapa, 10 - Daria Witkowska.
Miejsca chłopców: 1 - Mateusz Podsiedlik 4 - Dawid Siejka, 5 - Łukasz Lech, 6 - Kamil Skałbania, 8 - Jakub Kozyra, 9 - Kacper Śledź, 14 - Jakub Samiec, 15 - Kacper Barański, 16 - Dawid Pluciński, 18 - Mateusz Jońca, 19 - Patryk Królak - Ogrodnik.
Suma punktów wszystkich startujących zawodniczek i zawodników z danej szkoły decydowała o klasyfikacji drużynowej szkół. Uczniowie z naszego gimnazjum łącznie w dwóch biegach uzyskali 82 punkty
Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Staszowie, ( 82 punkty )
II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Staszowie, ( 42 punktów )
III miejsce Publiczne Gimnazjum w Czajkowie ( 15 punktów )
Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym uczniom, którzy podjęli wysiłek i reprezentowali naszą szkołę w tych trudnych warunkach pogodowych. Opiekunem była pani Bernadeta Wieczorek oraz pani Iwona Szercer.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

02-12-2016, Marek Poniewierka