VIII Uliczne Biegi Niepodległości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 08 listopada 2019 r. odbyły się VIII Uliczne Biegi Niepodległości z udziałem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu staszowskiego.

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości można uczcić w różny sposób, ale jedną z ciekawszych możliwości jest świętowanie na sportowo. Bieganie to świetny sposób na celebrowanie tak ważnych dni –
i trzeba podkreślić, że była to znakomita okazja dla naszych uczniów, żeby poświęcić odrobinę wysiłku
i pozytywnej energii w intencji osób walczących o niepodległość.

Organizatorem biegu było: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Staszowie, Rada Miejsko-Gminna LZS w Staszowie. Trasa biegu liczyła ok. 800 m dla wszystkich kategorii wiekowych, przebiegała następującymi ulicami: Jana Pawła II – Wschodnia –Langiewicza – Spokojna – Jana Pawła II z metą w Parku Adama Bienia. We wszystkich kategoriach wystartowało ok 200 zawodników. Uczniowie zajmujący trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie zajmujący miejsca od 1 do 6, a trzy pierwsze drużyny puchary. Organizatorzy imprezy zapewnili pączki i herbatę. Z naszej szkoły do rywalizacji sportowej przystąpiło 22 uczniów w tym 16 dziewcząt i 6 chłopców.
W kategorii dziewcząt z klas IV-VI na starcie stanęło 59 zawodniczek, z naszej szkoły wystartowało 15 dziewcząt. Najlepszy wyniki osiągnęła uczennica z klasy VA Weronika Wach zajmując czwarte miejsce tuż za podium, zdobywając dla drużyny 7 punktów. Miejsca punktowane w pierwszej dziesiątce zajęły uczennice: 6 miejsce Sylwia Karaś z klasy VI A - 5 punktów, 8 miejsce Sandra Zawada z klasy VI C - 3 punkty, 10 miejsce Kinga Warzecha z klasy V D - 1 punkt. O dużym pechu może mówić Julia Dudajek,
z klasy V C. Na początku rywalizacji tuż po starcie jedna z zawodniczek nadepnęła jej na piętę w wyniku czego spadł jej but. Mimo to postanowiła biec dalej. Niezrażona trudnościami kontynuowała bieg wyprzedzając 33 zawodniczki. Julka pokazała, że ma charakter, a to w sporcie jest niebywale ważne. Za postawę godną sportowca Julia otrzymała od Burmistrza specjalną nagrodę.

W kategorii chłopców z klas IV-VI wystartowało ponad 50 zawodników, punktowane 5 miejsce zajął Leon Pruś z klasy V C zdobywając dla drużyny 6 punktów.

W kategorii dziewcząt z klas VII - VIII 1 miejsce zajęła Hanna Raczyńska z klasy VII C - 13 punktów. W kategorii chłopców z klas VII - VIII 9 miejsce zajął Wiktor Frelian z klasy VIII C - 2 punkty.

W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Staszowie reprezentowali następujący uczniowie:

1- Hanna Raczyńska, 4 - Weronika Wach, 5 - Leon Pruś, 6 - Sylwia Karaś, 8 - Sandra Zawada, 9 - Wiktor Frelian, 10 - Kinga Warzecha, 13 - Katarzyna Golonka, 14 - Oliwia Maruszewska, 15 - Urszula Brocka,
16 - Marika Maciejko, 17 - Paweł Zaliński, 20 - Martyna Sośniak, 21 - Jakub Kobiałka, 23 - Maja Maciejko, 23 - Kamil Wojtasiński, 26 - Julia Dudajek, 28 - Martyna Witkowska, 41 - Antonina Nowak,
45 - Gabriela Legiecka, 46 - Kacper Zawada, 50 - Alicja Fudalewska. Opiekunami na zawodach były: pani Bernadeta Wieczorek oraz pani Barbara Malinowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Biegu Niepodległości, biegu który zawsze będzie wspaniałą ideą propagowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Galeria zdjęć >>