Warsztaty radiowe w RMF FM w Krakowie

W czwartek, 30 marca 2023 r. klasa VI d wzięła udział w warsztatach radiowych w RMF FM w Krakowie, w ramach edukacji medialnej realizowanej w Publicznej Szkole Podstawowejnr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie przez Katarzynę Adamczyk. Warsztaty rozpoczęły się wycieczką po studiach emisyjnych. Następnie uczniowie poznali zasady pracy w przestrzeni studyjnej, występowania przed mikrofonem i nagrywania. Zajęcia prowadził doświadczony dziennikarz radiowy Pan Krzysztof Nepelski. Warto wspomnieć, że Radio RMF FM w Krakowie dysponuje najnowocześniejszym newsroomem w kraju. Siedziba radia RMF FM znajduje się u podnóża Kopca Kościuszki w Krakowie. Po skończeniu warsztatów w radiu, nie sposób było nie odwiedzić tego miejsca. Kopiec Kościuszki i Muzeum Kościuszkowskie to ciekawa atrakcja turystyczna Krakowa, mimo że większość wycieczek szkolnych kończy zwiedzanie na Wawelu i na Starym Mieście.

Wycieczka należała do udanych, zarówno pod względem medialnym, jak i historycznym. Uczniowie zapoznali się z pracą dziennikarzy radiowych i może ktoś z tej grupy, zainspirowany dzisiejszą wycieczką, rozważy taką ścieżkę zawodową w przyszłości.

Katarzyna Adamczyk

Wspólne zdjęcie przed wejściem do siedziby RMF

Zasady pracy przed mikrofonem

Wycieczka po studiach emisyjnych