Warsztaty w Centrum Edukacji Medialnej

8 listopada 2022 r. dziewczęta z VI a, VI b i VI d wzięły udział w wycieczce do siedziby Radia Kielce oraz do Centrum Edukacji Medialnej. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia zabytkowych radioodbiorników i poznania historii Radia Kielce. Następnie uczennice udały się do studia emisyjnego, gdzie nagrały przygotowany przez siebie serwis informacyjny. Kolejnym punktem były warsztaty w Centrum Edukacji Medialnej, podczas których młodzież miała możliwość poznać historię mediów, rozwiązać interaktywne quizy, poznać mechanizmy powstawania przekazu. Największe wrażenie na odwiedzających zrobił tzw. green room, gdzie uczestniczki mogły się sprawdzić w roli prowadzących program informacyjny czy prezenterek pogody. Dużą atrakcją było również stanowisko na którym zaprezentowano możliwości nowoczesnych technologii wizualnych np. wyświetlanie interaktywnych obrazów na ekranie z pary wodnej czy rozszerzona rzeczywistość. Punktem kulminacyjnym była strefa fake newsów wyróżniająca się czerwoną barwą. Podsumowaniem wizyty był film zwracający uwagę na to jak odróżnić informacje prawdziwe od fałszywych z udziałem znanych polskich aktorów. Kolejne wizyty w CEM będą wydłużone o dodatkowe zajęcia/warsztaty, które będą prowadzone przez Katarzynę Adamczyk. Planowana tematyka zajęć to: „Media społecznościowe – szanse i zagrożenia“ oraz „Wpływ reklamy na zachowania młodych konsumentów“.

Katarzyna Adamczyk

Grupa przed budynkiem Centrum Edukacji Medialnej

Wizyta w studiu nagraniowym

Projekcja filmu o historii mediów