Warsztaty z LEGO® WeDo 2.0 w ramach Eramus+ „Coded Legends”

Ciekawość świata jest dla najmłodszych największym motorem do zdobywania wiedzy, rozwoju, nabywania nowych umiejętności i kompetencji. Dzieci w sposób naturalny chcą doświadczać otaczającej rzeczywistości na swój własny sposób. Codziennie eksperymentują podczas nieskrępowanych zabaw, by odkrywać i ugruntować nowo zdobytą wiedzę. Zestawy LEGO® WeDo 2.0 pozwalają nam doświadczać praw nauki, technologii, inżynierii, sztuk artystycznych i matematyki oraz nabywać nowe umiejętności społeczne. Dzięki uczestnictwu w programie Erasmus+ „Coded Legends” zakupiono zestawy LEGO® WeDo 2.0 co umożliwiło naszym uczniom uczestnictwo w zajęciach rozwijających umiejętności językowe z praktycznym zastosowaniem w robotyce. Klasy 5d i 2c rozpoczęły swoją przygodę od zbudowania prostego wiatraka, robota szpiegującego oraz satelity. Trenerem robotyki w szkole podstawowej nr 2 jest pani mgr Justyna Szczepańska.

Więcej zdjęć >>

18-12-2019, Marek Poniewierka