Z okazji pierwszego dnia wiosny 21.03.2023 r. w naszej szkole odbył się Wiosenny Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły dla uczniów z rocznika 2008 – 2009. Celem turnieju było popularyzowanie piłki siatkowej wśród dziewcząt i chłopców, podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn. Każdy zespół składał się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. W wyniku losowania podzielono zespoły na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Ze względu na dużą liczbę spotkań organizatorzy turnieju pani Barbara Malinowska i pani Bernadeta Wieczorek ustaliły, że drużyny rywalizując w grupach oraz o miejsca 3-8 będą rozgrywać jednego seta do 25 punktów. Natomiast mecz finałowy rozegrany zostanie do dwóch wygranych setów. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 punkty, za przegrany 1 punkt.

GRUPA A

1. „Psikusy”

2. „FC Minionki”

3. „FC Czarni”

4. „Bum Cyk, Cyk”

GRUPA B

1. „Dzikie Żądła”

2. „Olafki”

3. „Safess code”

4. „Danuśki do Boju”

Wyniki spotkań w grupach:

Mecze w grupie A

„Psikusy” - „Bum Cyk, Cyk” 25:9

„FC Minionki” – „FC Czarni” 25:13

„Bum Cyk, Cyk” - „FC Czarni” 15:25

„Psikusy” - „FC Minionki” 17:25

„FC Minionki” – „Bum Cyk, Cyk” 25:15

„FC Czarni – „Psikusy” 22:25

Mecze w grupie B

„Dzikie Żądła” - „Danuśki do Boju” 14:25

„Olafki” - „Safess code” 25:18

„Danuśki do Boju” - „Safess code” 25:21

„Dzikie Żądła” – „Olafki” 21:25

„Olafki” - „Danuśki do Boju” 25:18

„Safess code” - „Dzikie Żądła” 25:18

W dalszej części rozgrywek drużyny, które zajęły czwarte miejsce w swojej grupie, zagrały o miejsca 7 - 8. To spotkanie pomiędzy „Bum Cyk, Cyk” - „Dzikie Żądła” zakończyło się wynikiem 23:25. Mecz o piąte miejsce pomiędzy „FC Czarni – „Safess code” zakończył się wynikiem 21:25. Mecz o trzecie miejsce toczył się pomiędzy drużynami, które w swoich grupach zajęły miejsce drugie, a były to: „Psikusy” - „Danuśki do Boju”. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 25:18, drużyna „Psikusów” mogła cieszyć się z brązowych medali. Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy: „FC Minionki” - „Olafki”. Zespoły rywalizowały do dwóch wygranych setów, mecz ten był pełen długich akcji z obu stron. Zwycięzcą okazała się drużyna „Olafki” pokonując rywala 2 : 0 ( 21:25; 24:26 )

Klasyfikacja końcowa i składy drużyn:

I miejsce – „Olafki”: Karolina Rogala, Amelia Cecelon, Olaf Żyła, Tomasz Sikora.

II miejsce – „FC Minionki”: Karolina Brocka, Amelia Polewka, Adam Krawiecki, Patryk Lipiec.

III miejsce – „Psikusy”: Natalia Linder, Katarzyna Golonka, Michał Bąk, Wojciech Kowalewski.

IV miejsce – „Danuśki do Boju”: Weronika Wach, Julia Lech, Dawid Wach, Wiktor Sobczyk.

V miejsce - „Safess code”: Aleksandra Dul, Natalia Chamerska, Adam Konat, Bartłomiej Samiec.

VI miejsce –„FC Czarni”: Amelia Sołtyk, Emilia Masiewicz, Przemysław Cepil, Bartłomiej Koryciński.

VII miejsce – „Dzikie Żądła”: Matylda Baradziej, Natalia Widanka, Leon Pruś, Igor Sutek.

VIII miejsce – Bum Cyk. Cyk”: Urszula Brocka, Wiktoria Skrzypek, Jan Dudek, Igor Dąbrowski.

Uczniowie nagrodzeni pucharkami:

Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju została Karolina Rogala z klasy VIII A, a najwszechstronniejszym zawodnikiem został Tomasz Sikora również z klasy VIII A.

Po zakończeniu turnieju dyrektor szkoły pan dr Dariusz Kubalski, wśród gratulacji i miłych słów, wręczył drużynom medale, wyróżnionym uczniom pucharki oraz podziękował za udział w sportowej rywalizacji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas zawodów były: pani Barbara Malinowska i pani Bernadeta Wieczorek.

Autor: Bernadeta Wieczorek

Uczestnicy turnieju z nagrodami

Zespół „FC Minionki” na boisku

Zespół „Olafki” na boisku