Wirtualne spotkanie z misjonarzem

W II niedzielę Wielkiego Postu, która przypadła 28 lutego 2021 r., obchodziliśmy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

Od 2005 r. w II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce modli się i wspiera finansowo misje poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Z tej okazji uczniowie klasy II „a” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu z misjonarzem i zapoznali się z jego pracą na misjach.

Niedziela Ad Gentes przypomniała nam, jak ważne jest życie Eucharystią. Dzielenie się Bożą radością i nadzieją to wypełnianie misji wobec świata, potrzebującego Bożej łaski.

W Afryce, Azji i Oceanii, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach są obecni nasi misjonarze, aby przemieniać serca, zdobywać je dla Chrystusa i Jego królestwa. Trwają na placówkach misyjnych mimo zagrożenia pandemią, będąc blisko ludzi dotkniętych nędzą, chorobami, niepewnością i beznadzieją. Dzięki naszym ofiarom organizują dla nich pomoc materialną i duchową. W tym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przekazało im ponad 2,6 mln złotych na pomoc medyczną, żywnościową i zakup środków chroniących przed koronawirusem. Dzięki wielu darczyńcom z Polski, którzy mimo własnych trudności i niedostatków czynią miłosierdzie wobec najbardziej potrzebujących, misjonarki i misjonarze pomagają bliźnim w potrzebie. To piękne świadectwo bezinteresownej miłości, której uczy Chrystus.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami był także okazją do podsumowania szkolnej akcji na rzecz księży Werbistów pt. „Każdy znaczek wspiera misje”. Zebrane znaczki zostały przekazane do Referatu Misyjnego w Pieniężnie.

Agata Bazak

09-03-2021, Zbigniew Maruszewski