Wizyta Senatora RP Jacka Włosowicza w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie

W czerwcu 2021 r. uczeń klasy V c Jakub Piotrowski, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego i wychowawczyni pani Beaty Boroń-Sitko, wziął udział w konkursie „List doTaty” organizowanym przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?”.

W związku z ogłoszeniem wyników konkursu 11.10.2021 r. mury naszej szkoły odwiedził Senator Rzeczpospolitej Polskiej Jacek Włosowicz, który osobiście podziękował Jakubowi za udział w konkursie, wręczył uczniowi dyplom oraz drobny upominek. Pan Senator w serdecznych słowach docenił wysiłek Jakuba włożony w napisanie wartościowej pracy oraz zachęcał do uczestnictwa konkursach, które będą organizowane w przyszłości.

Spotkanie było krótkie, ale motywujące i miejmy nadzieję, że zachęci uczniów naszej szkoły do pokazywania swoich zdolności i umiejętności w różnych konkursach i zawodach sportowych.

Beata Boroń-Sitko

17-10-2021, Zbigniew Maruszewski