Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe

"20 lat. Świętokrzyskie to my" - pod takim hasłem dnia 06.06.2018 r. w Kielcach odbyły się Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie z klas IV oraz z klas gimnazjalnych. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zawodom sportowym towarzyszył przede wszystkim uśmiech i dobra zabawa w duchu zdrowej rywalizacji. Klasy czwarte miały do pokonania dystans 500 m. Najlepsze miejsce z naszych uczniów w tej kategorii wiekowej wywalczył Karol Sawicki z klasy IV D, który ukończył zawody na bardzo dobrym dekorowanym piątym miejscu. Dziewczęta z gimnazjum na dystansie 1000 m zaprezentowały się znakomicie, zdobywając komplet medali. Złoto wywalczyła Kamila Legiecka, srebro Olga Słomka, brąz Paulina Dziewierz. Wśród dekorowanych, znalazła się również Agata Dziewierz, która ukończyła bieg na szóstej pozycji. W rywalizacji chłopców klas gimnazjalnych na dystansie 1500 m bardzo dobre piąte miejsce zajął Mateusz Podsiedlik. Opiekunami podczas zawodów były panie Bernadeta Wieczorek i Barbara Malinowska.
Uczniowie z klas czwartych: Nikola Bucka, Martyna Witkowska, Antonina Nowak, Sylwia Karaś, Zuzzana Bąk, Marika Maciejko, Sandra Zawada, Paulina Sikora, Błażej Kawalec, Bartosz Szyszkowski, Jacek Kiełtucki, Jan Blicharz, Karol Sawicki.
Uczniowie z klas gimnazjalnych: Kamila Legiecka, Olga Słomka, Paulina Dziewierz, Agata Dziewierz, Mateusz Podsiedlik.
Autor: Bernadeta Wieczorek