Wspominamy Gimnazjum nr 2 >>

Gimnazjum nr 2 w Staszowie rozpocżęło działalność od 1 września 1999 roku. Uczęszczała do niego młodzież w wieku 13–16 lat, która ukończyła sześcioletnią szkołę podstawową. W latach 1999 - 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 razem z Gimnazjum nr 2 tworzyły Zespół Szkół. Pierwszym rocznikiem, który chodził do gimnazjum, był rocznik 1986. Natomiast ostatnim był rocznik 2003.

Nauka w gimnazjum trwała 3 lata i kończyła się ogólnopolskim egzaminem, od którego wyników w dużej mierze zależał wybór kolejnej szkoły.

Ukończenie gimnazjum dawało możliwość podjęcia nauki w liceum, technikum lub zasadniczej szkole zawodowej.
Z dniem 31 sierpnia 2019 roku, w wyniku reformy systemu oświaty gimnazja zostały zlikwidowane. Ostatnie roczniki klas w latach 2017–2019 były nazywane „oddziałami gimnazjalnymi”.

Kronika ostatnich lat działalności Gimnazjum nr 2 w Staszowie >>

27-09-2019, Marek Poniewierka