Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin - klasa 3 B

Pod opieką rodziców i wychowawcy Niny Madyńskiej – Poniewierki uczniowie klasy 3 B wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Na początku dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach, na których wykonywały doświadczenia fizyczne i chemiczne związane z solą. Miały okazję podziwiać fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci. Obejrzały interaktywną wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, a także wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych na których można było zmierzyć przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy znalazł tam coś dla siebie. Wycieczka z pewnością przyczyniła się do rozwoju kreatywności i rozbudziła ciekawość świata wśród jej uczestników.

Nina Madyńska-Poniewierka

Uczniowie na warsztatach chemicznych

Uczniowie na warsztatach solnych

Uczeń ćwiczy koncentrację uwagi