Wycieczka do lasu

W dniu 8 października uczniowie klasy klasy Ia wraz z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Czernicy. Po przyjeździe na miejsce przywitała nas pani leśnik z Nadleśnictwa Staszów. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały niektóre gatunki drzew, podziwiały piękno i bogactwo środowiska leśnego, nabywały umiejętności opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Spacer po lesie oraz obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią były cennym doświadczeniem dla naszych uczniów. Podsumowaniem zajęć były zabawy integracyjne przy ognisku. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Autor: Anna Łokieć

16-10-2018, Marek Poniewierka