Wycieczka do Lublina - klasa 2 a

Tuż przed ostatnim dzwonkiem uczniowie z klasy 2 a wybrali się 19 czerwca 2023 r. na wycieczkę do Lublina. Tu najpierw odbyli spacer po ogrodzie botanicznym. Wszyscy podziwiali przepiękne i jakże różnorodne roślinne okazy. Zachwycili się królową kwiatów-różą. Następnie zobaczyli gdzie mieszkał król. Odbyli spacer pełen legend, rozpoczynając od miejsca , gdzie jest stół z czarcią łapą. Zobaczyli budowlę obronną Lublina-Donżon i Kaplicę Świętej Trójcy. Spacerowali uliczkami Starego Miasta dowiadując się od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublin oraz jak Drzewo Świętego Krzyża trafiło za bramę miejską. Dowiedzieli się także dlaczego symbolem Lublina jest koziołek. Sprawdzali czy kamień nieszczęścia nadal wędruje po uliczkach miasta i jak można się z nim uporać. Na koniec była słodka uczta w manufakturze słodyczy.

Barbara Dorobek-Skórska

Grupa przed zamkiem