Wycieczka do Ojcowa - klasy 5 a, 6 a, 6 b, 6 c, 7 a, 7 b i 8 c

5 czerwca 2023 roku uczniowie klas: Va, VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIb i VIIIc wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ojcowa. Uczestnicy wyprawy zwiedzili Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego im. prof. W. Szafera, w którym w niezwykle ciekawy i nowoczesny sposób ukazana została flora i fauna Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Wprowadzeniem do przygody był film 3D, przedstawiający geologiczną historię tego miejsca. Dzieci zobaczyły rekonstrukcję jaskini, piękną makietę Ojcowskiego Parku Narodowego i dioramę prezentująca zwierzęta i rośliny, które można zobaczyć w parku.

Czarny szlak zaprowadził nas do Jaskini Łokietka, gdzie uczniowie poznali legendę związaną z postacią króla, mieli okazję zobaczyć stalaktyty, stalagmity i stalagnaty oraz dowiedzieli się jak powstawały jaskinie, będące dziś domem dla nietoperzy. Wąwóz Ciasne Skałki poprowadził nas do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Spacerując doliną Prądnika uczestnicy podziwiali efektowne skały wapienne, a następnie udali się do Zamku w Pieskowej Skale, gdzie zwiedzili dziedzińce zamkowe. Wyprawę zakończyliśmy krótkim odpoczynkiem pod Maczugą Herkulesa.

Podczas tej wycieczki uczniowie mieli okazję utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, geograficzną i historyczną oraz aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Renata Janeczko

Beata Boroń - Sitko

Zdjęcie grupowe z przewodnikiem

Grupa uczniów słucha przewodnika podczas zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego