Wycieczka do Opatowa – klasa I C

1 czerwca 2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka klasa I c wyruszyła na wycieczkę do Opatowa. Pierwszym punktem atrakcji był Hotel Miodowy Młyn. W Hotelu Restauracji Miodowy Młyn odbyły się ciekawe warsztaty, podczas których uczniowie mogli utrwalić swoją wiedzę na temat reguł zachowania się przy stole, poznać zasady związane z pobytem w hotelu. Dzieci miały możliwość wcielenia się w role gości hotelowych, złożenia zamówienia w restauracji oraz samodzielnego nakrycia do stołu. Najatrakcyjniejsze dla dzieci okazały się zajęcia praktyczne ,w czasie których dzieci samodzielnie przygotowały swoją pizzę, słuchając wskazówek Mistrza Kuchni Miodowego Młyna. Interesujące zajęcia zakończyły się wspólną degustacją pizzy oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Kolejną atrakcją były warsztaty w Krówkarence Krówki Opatowskiej, związane z tradycyjnym, ręcznym procesem produkcji opatowskich cukierków. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do pobliskiego Zochcinka gdzie mogliśmy podziwiać zwierzęta znajdujące się w „Mini Zoo” oraz „Pszczeli Świat”, czyli pasieka ze ścieżką edukacyjną oraz apiterapią.

Po miło spędzonym dniu dzieci pełne niezapomnianych wrażeń bezpiecznie wróciły do Staszowa.

Anna Łokieć

06-06-2022, Zbigniew Maruszewski