Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia - klasy 8

28 września 2022 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wadowic i Oświęcimia. W Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło… ósmoklasiści odbyli spacer śladami Ojca Świętego, odwiedzili słynną Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, wysłuchali informacji przewodnika o miejscach dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć słynnych kremówek.

W Oświęcimiu uczniowie udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, największego dawnego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Pod opieką przewodnika obejrzeli wystawę stałą oraz obiekty na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły duże wrażenie na zwiedzających. Wycieczka do Muzeum w Oświęcimiu dla każdego powinna być ważną lekcją historii. Nasza młodzież z pewnością zapamięta ją na długo.

Agnieszka Sałata

30-09-2022, Zbigniew Maruszewski