Wycieczka do Warszawy - klasy 5 B i 5 C

W minionym tygodniu uczniowie klasy V b i V c mieli możliwość bliższego poznania naszej stolicy. Wraz z wychowawczyniami klas Beatą Ptak i Agnieszką Barańską oraz wicedyrektorem szkoły Rafałem Konatem wzięliśmy udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. O bezpieczeństwo zadbali także uczestniczący w wyjeździe rodzice. Pierwszym punktem wycieczki był taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, z którego mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Wiele radości sprawił nam pobyt w Muzeum Świat Iluzji, niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Wspaniałą przewodniczką po Starym Mieście okazała się pani Magda, która przygotowała dla zwiedzających mnóstwo anegdot, opowieści, zabaw i konkursów więc trzy godziny zwiedzania minęły niepostrzeżenie.

Drugi dzień zwiedzania był także bardzo intensywny. Zaczęliśmy od Łazienek Królewskich, po których znów oprowadzała nas pani Magda. Wielu uczniów nawiązało bliższe znajomości z wiewiórkami lub przechadzającymi się między drzewami pawiami. Następnie przejechaliśmy autokarem do Centrum Nauki Kopernik. Po zjedzeniu obiadu każdy z uczestników miał okazję samodzielnego poznawania trudnych zagadnień naukowych podczas wykonywanych ćwiczeń. W drugim dniu zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Sportu i Turystyki, w którym zgromadzono eksponaty związane z największymi osiągnięciami polskich sportowców. Pamiątkowe zdjęcie przed Stadionem Narodowym i przejazd metrem pod Pałac Kultury i Nauki były ostatnimi punktami wyjazdu. W czasie przejazdu autokarem byliśmy pod opieką pani Iwony, która opowiadała nam ciekawostki związane z historią stolicy i jej zabytkami oraz doświadczonego kierowcy - pana Kamila. Mamy nadzieję na kolejne wycieczki do ciekawych miejsc naszego kraju.

Lena Chałońska, klasa V b

30-09-2022, Zbigniew Maruszewski