Wycieczka do Warszawy – klasy ósme

W ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Założeniem programu jest uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, które stwarzają uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Starego Miasta, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Piękna pogoda sprawiła, że spacer wśród warszawskich zabytków był wyjątkowy, a opowieści przewodnika słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie zapamiętają na długo, a to dzięki zajmującej opowieści dyrektora dr. Dariusza Kubalskiego, który przybliżył historię powstańczego zrywu oraz pokazał uczniom najciekawsze elementy wystawy. Do Centrum Nauki Kopernik pojechaliśmy… metrem, co wywołało niemałe emocje u wszystkich uczestników wycieczki. Wśród eksperymentów i ciekawostek naukowych nasza wycieczka dobiegła końca.

Agnieszka Sałata

Logo Poznaj Polskę