Wycieczka klas IV c i IV d do Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca

30 maja 2022 r. klasy IV c i IV d wybrały się wraz z opiekunami na baśniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca. Jest to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni w której występują Czarodzieje : Zoran i Arag oraz Krasnoludy, Wróżki i włochate Mordole. Magiczne Ogrody wypełnia milion roślin: drzew, krzewów i kwiatów. Miejsce to jest kopalnią wiedzy na temat przyrody, którą można zobaczyć na żywo. Rosną tu różne wspaniałe rośliny, które nie tak łatwo spotkać w innych miejscach. Ogromną atrakcją dla uczniów były Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina, Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród. Smocze Gniazdo, Drzewa i Mroczysko, które pokazują kolejne szczegóły ogrodowej opowieści. Po przejściu wszystkich krain świat baśni stoi otworem przed młodymi odkrywcami. W wolnym czasie uczniowie mogli przetestować drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni oraz Krasnoludzką Wieżę Prób, czyli 15 – metrową zjeżdżalnię.

Opracowała: mgr Justyna Szczepańska

07-06-2022, Zbigniew Maruszewski