Wycieczka klasy 1 a do Zalipia

29 marca 2023 roku klasa 1 a wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Zalipia. Jest to niewielka wieś położona w województwie małopolskim, która od dawna słynie z malowania domów w kwieciste wzory. W Domu Malarek w Zalipiu dzieci poznały historię ozdabiania chat motywami kwiatowymi. Następnie wzięły udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których malowały farbami akrylowymi tradycyjne zalipiańskie kwiaty oraz drewniane jajko. Wykonały też palemki, które przyozdobiły za pomocą bibuły. W drodze powrotnej zwiedzili wnętrze zalipiańskiego kościoła. Wizyta w Zalipiu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń estetycznych i rozwijała ich umiejętności malarskie.

Monika Socha

Typowa chata  w Zalipiu

Dom malarek w Zalipiu

Dzieci oglądają zdjęcia zdobionych chat w Zalipiu